خانه / اخبار / گزارش علیرضا حجازیان از مسابقات تنیس روی میز المپیاد دانشجویان دانشگاه های پیام نور ۹۲ به میزبانی اصفهان
گزارش علیرضا حجازیان از مسابقات تنیس روی میز المپیاد دانشجویان دانشگاه های پیام نور ۹۲ به میزبانی اصفهان

گزارش علیرضا حجازیان از مسابقات تنیس روی میز المپیاد دانشجویان دانشگاه های پیام نور ۹۲ به میزبانی اصفهان

مسابقات المپیاد پیام نور

سرپرست فنی رشته تنیس روی میز در ششمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های سراسر کشور گفت : همزمانی برگزاری این رقابت ها با زمان برگزاری اردوی تیم ملی تنیس روی میز کشور ، سبب شد برخی از بازیکنان ملی پوش نتوانند در المپیاد دانشگاه پیام نور حاضر شوند .

علیرضا حجازیان راجع به سطح مسابقات تنیس روی میز در این دوره از المپیاد اظهار کرد : مسابقات تنیس روی میز ششمین دوره المپیاد ، با حضور ۸ تیم برتر دوره های گذشته برگزرا شد در این دوره از مسابقات تنیس روی میز ، اغلب تیم ها از بازیکنان خوبی استفاده کردند به ویژه تیم آذربایجان شرقی که از سعید احمدیان از بازیکنان ملی پوش استفاده کرده بود .

وی تصریح کرد : همچنین در این دوره از مسابقات بازیکنانی چون هاشم بابایی ، سعید نصیری و زمانی از استان های البرز ، اصفهان و ایلام حضور داشتند که هر کدامشان در رقابت های مختلف فدراسیون دارای مقام در رده سنی  امید و جوانان هستند .

وی اذعان کرد : حضور این بازیکنان سبب شدن تا این دوره از رقابت های تنیس روی میز المپیاد پیام نور در سطح بسیار خوبی برگزاشود . سرپرست فنی رشته تنیس روی میز در ششمین المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های سراسر کشور در خصوص سطح این المپیاد نسبت به المپیاد های گذشته پیام نور و المپیاد های دانشگاه های دیگر یاد آور شد : با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور دارای گستردگی است ،‌بازیکنان ملی پوش بسیاری در آن حضور دارند و این تفاوت باعث شده تا المپیاد پیام نور با رویکردی متفاوت نسبت به دیگر المپیاد های دانشگاه ها برگزار شود .

وی بیان کرد : البته در این دوره با توجه به اینکه این رقابت ها همزمان با برگزرای اردوی تیم ملی تنیس روی میز برگزار شد و مسابقات بین المللی نیز در همین مدت برگزار می شد برخی از بازیکنان ملی پوش مانند واحد مالمیری در مسابقات حاضر نشدند البته در کل بازیکنان  خوبی در این دوره از مسابقات حضور پیدا کردند که امیدواریم آنها نیز بتوانند همچنان برای خود و دانشگاه پیام نور صاحب مدال و افتخار شوند .

حجازیان یادآور شد : تصور ما بر این است مسابقاتی که در این دوره از المپیاد برگزار شد به نسبت دیگر المپیاد ها از سطح بالاتری برخوردار بود .

وی در مورد کیفیت داوری مسابقات اشاره کرد : در این دوره از رقابت ها ۸ داور حضور داشتند که ۴ نفر از آنان را که از تهران اعزام شده بودند همگی داوران بین المللی بودند .

حجازیان ادامه داد : داوران اصفهان نیز همه از داوران خوب کشور بودند که همگی درجه ملی داشته و مسابقات لیگ یا مسابقات مهم کشوری را قضاوت می کردند به همین دلیل مسابقات بدون هیچ گونه مشکلی به خوبی برگزرا شد .

حجازیان در مورد میزبانی اصفهان در برگزاری این دوره از المپیاد عنوان کرد : محل برگزرای مسابقات تنیس روی میز المپیاد مکان مناسبی بود که به غیر از سالن آکادمی پینگ پنگ تهران ،‌گمان نمی کنم که در هیچ جای کشور چنین امکانات خوبی مهیا باشد .

سرپرست فنی رشته تنیس روی میز در ششمین المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های پیام نور سراسر کشور بیان کرد : وضعیت اسکان داوران نیز با توجه به اینکه در هتل اصفهان قرار داشت در وضعیت مطلوبی بود . وی راجع به وضعیت تیم ها افزود : رقابت ها بسیار نزدیک بود و بیشتر بازی ها با نتیجه ۳ بر ۲ به پایان رسید و در بخش تیمی اصفهان توانست رتبه نخست را کسب کند اما همین تیم نتوانست در بخش بازی های دوبل موفق باشد . حجازیان اظهار کرد : همچنین شاهد هستیم که  در بازی های انفرادی دو بازیکن از دو تیم آذربایجان شرقی و اصفهان توانستند به فینال راه یابند .

وی ادامه داد : مقام های تیمی ،‌انفرادی و دونفره به استان های مختلف تعلق گرفت و این نشان دهنده آن است که یک تیم خاص همه مقام ها را کسب نکرده است .

وی خاطر نشان ساخت : از هیئت تنیس روی میز استان اصفهان و مسئولان رده بالای تربیت بدنی دانشگاه پیام نور کشور که برای برگزاری این مسابقات برنامه ریزی خوبی داشتند و این المپیاد را در ۱۲ رشته برگزار کردند قدردانی و تشکر می کنم .

وی اضافه کرد : امیدوارم در سالهای آینده با تعداد تیم های بیشتری مسابقات و المپیاد های آتی را برگزار کنند  تا دانشجویان بیشتری جذب مسابقات شوند.

 

شرح: جا دارد به بازیکنان مقام آور استان آقایان محمد ابراهیمیان و مهدی زمانی کسب مقام اول تیمی و دوم انفرادی (توسط مهدی زمانی) را تبریک عرض کنیم. لازم به ذکر است همین تیم دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی در مسابقات المپیاد ورزشی دانشگاه های دولتی هم در سال گذشته که به میزبانی ارومیه برگزار شد به نایب قهرمانی رسید. این تیم در بازی نیمه نهایی مقابل تیم شایسته ی دانشگاه اصفهان متشکل از آقایان رسول یوسفان (از نجف آباد)، مرتضی ملک نیا (از اهواز)، مهدی قاهری (از نجف آباد) و سینا ابوالحسینی (از شیراز) با نتیجه ی نزدیک ۳ بر ۲ به پیروزی رسیده بود و در فینال از دانشگاه تهران شکست خورد. در قسمت انفرادی هم سعید احمدیان با شکست مقابل افشین نوروزی از دانشگاه تهران در دیدار فینال به مقام دوم رسیده بود. در همان مسابقات تیم دونفره ی رسول یوسفان و مرتضی ملک نیا به مقام سوم مشترک رسیدند. این مسابقات به دلیل دانشگاهی بودن معمولا پوشش خبری خیلی ضعیفی داده می شوند و به همین دلیل سعی شد با انتشار خبر آن از مقام آوران استان تقدیری به عمل بیاید.

تیم دانشگاه اصفهان - مقام سوم المپیاد دانشجویان دانشگاه های دولتی کشور در سال 91 بازیکنان به ترتیب: مهدی قاهری، سینا ابوالحسینی، مرتضی ملک نیا، رسول یوسفان

تیم دانشگاه اصفهان – مقام سوم المپیاد دانشجویان دانشگاه های دولتی کشور در سال ۹۱
بازیکنان به ترتیب از راست به چپ: مهدی قاهری، سینا ابوالحسینی، مرتضی ملک نیا، رسول یوسفان

  

درباره مدیر

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بازگشت به بالا