خانه / اخبار / پایان مسابقات رده بندی دسته ۳ بزرگسالان کشور با حذف نمایندگان استان
پایان مسابقات رده بندی دسته ۳ بزرگسالان کشور با حذف نمایندگان استان

پایان مسابقات رده بندی دسته ۳ بزرگسالان کشور با حذف نمایندگان استان

در پایان مسابقات تنیس روی میز رده بندی دسته ۳ بزرگسالان کشور نمایندگان استان حذف شده و به مسابقات آزاد سقوط کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تنیس روی میز اصفهان مسابقات رده بندی دسته ۳ بزرگسالان کشور راس ساعت ۹:۳۰ صبح امروز ادامه یافت و پس از برگزاری ۴ دور حساس آخر به پایان رسید. در نهایت مهدی خوشمرام از کردستان با۱۰ پیروزی و ۳ شکست و کسب ۲۳ امتیاز به مقام اول این مسابقات رسید. ایمان گلشاهی از قزوین و محمد صمدآبادی از آذربایجان شرقی با ۴ باخت و با توجه به بازی مقابل در مکان دوم و سوم قرار گرفتند و پیمان نوروزی از همدان با کسب ۲۱ امتیاز آخرین صعودکننده به دسته ۲ بزرگسالان کشور بود. حامد باشت باوی از خوزستان، علیرضا امرا از توابع تهران، رامین شریعتی از گلستان و پویان پاک نژاد از تهران با قرار گرفتن در جایگاه پنجم تا هشتم در این دسته باقی ماندند و بقیه ی بازیکنان از این دسته به مسابقات آزاد سقوط کردند. مهرشاد پوده از اصفهان متاسفانه درحالی که یک امتیاز با صعود به دسته ۲ فاصله داشت در بازی آخر با کم تجربگی و انجام یک بازی احساسی مقابل حکیم عطار از توابع تهران پیروزی را با شکست عوض کرد و نه تنها صعود نکرد، با وجود هم امتیازی با نفرات پنجم تا هشتم از این دسته به مسابقات آزاد سقوط کرد. این در حالی است که در دور آخر بازی های بسیار حساس و تعیین کننده ی دیگری هم در این اتفاق موثر بودند. از جمله ی این بازی ها بازی محمد صمد آبادی و پویان پاک نژاد بود که به دلیل مشخص شدن صعود صمدآبادی به دسته ۲ در یک کار غیر اخلاقی بارها از سوی حریف به باخت دعوت شد و با به هم زدن تمرکز او پاک نژاد از سقوط نجات پیدا کرد و به جای او پوده اولین سقوط کننده شد. پس از بازی صمدآبادی با مراجعه به مسئولین برگزاری این موضوع را مطرح کرد و شاید همین موضوع بتواند باعث تصمیمی به نفع نماینده ی اصفهان از سوی فدراسیون بشود. بازی تعیین کننده و حساس دیگر در دور آخر بازی تماشایی بین پیمان نوروزی و حامد باشت باوی بود که به نوعی تعیین کننده ی چهارمین صعود کننده بود و پیمان نوروزی موفق شد با یک پیروزی میلیمتری و نتیجه ی ۳ بر ۲ افتخار پیروزی و حضور در دسته ۲ را نصیب خود و همدان کند. بنابراین در دور بعدی دسته ۲ پیمان نوروزی و علیرضا ملارجبی دو نماینده از همدان حضور خواهند داشت.

رده بندی نهایی و جدول مسابقات به شرح زیر است:

۱- مهدی خوش مرام از کردستان – ۱۰ پیروزی، ۳ شکست (۲۳ امتیاز)

۲- ایمان گلشاهی از قزوین – ۹ پیروزی، ۴ شکست (۲۲امتیاز)

۳- محمد صمد آبادی از آذربایجان شرقی – ۹ پیروزی، ۴ شکست (۲۲ امتیاز)

۴- پیمان نوروزی از همدان – ۸ پیروزی، ۵ شکست (۲۱ امتیاز)

۵- حامد باشت باوی از خوزستان – ۷ پیروزی، ۶ شکست ( ۲۰ امتیاز)

۶- علیرضا امرا از توابع تهران – ۷ پیروزی، ۶ شکست (۲۰ امتیاز)

۷- رامین شریعتی از گلستان – ۷ پیروزی، ۶ شکست (۲۰ امتیاز)

۸- پویان پاک نژاد از تهران – ۷ پیروزی، ۶ شکست (۲۰ امتیاز)

۹- مهرشاد پوده از اصفهان – ۷ پیروزی، ۶ شکست (۲۰ امتیاز)

۱۰ – حامد نادری از توابع تهران – ۶ پیروزی، ۷ شکست (۱۹ امتیاز)

۱۱- عماد سهرابی از تهران – ۶ پیروزی، ۷ شکست (۱۹ امتیاز)

۱۲- احمد حکیم عطار از تواتبع تهران – ۴ پیروزی، ۹ شکست ( ۱۷ امتیاز)

۱۳- محمدرضا تائبی پور از اصفهان – ۳ پیروزی، ۱۰ شکست (۱۶ امتیاز)

۱۴- علیرضا نور محمد زاد از یزد – ۱۳ شکست ( ۱۳ امتیاز)

داریوش ضرغامپور سرداور این پیکار ها در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون اعلام کرد: نفرات اول تا چهارم به دسته ۲ مردان کشور صعود کردند، نفرات پنجم تا هشتم در دسته ۳ باقی ماندند و نفرات نهم به بعد از دسته ۳ کشور خارج شدند.

ضرغام پور همچنین از محمود همت بعنوان  کمک سرداور و علیرضا حجازیان بعنوان ناظر رقابت ها که وی را در برگزاری این مسابقات یاری دادند و مسئولین هیئت تنیس روی میز استان اصفهان صمیمانه تشکر و قدر دانی کرد.

شرح بیشتر: با دقت در وقایع و جدول این مسابقات نکات جالب توجهی دیده خواهد شد.

مهرشاد پوده و عماد سهرابی هریک دو صعود کننده را شکست دادند ولی خود موفق به صعود و حتی بقا نشدند.

باوجود این که پوده مثل دور قبل فقط یک برد تا صعود فاصله داشت با نشان دادن حساسیت زیاد روی افرادی که او را تشویق و حمایت نکردند مثل محمد فرقدانی و مهدی تکابی روحیه ی خود را از دست داد و خودش مانع صعود و باعث سقوط خود شد. درحالی که در مسابقات بعدی قطعا تا همین حد هم امتیازات میزبانی مثل آشنایی با فضای سالن و میزها و تشویق تماشاگران وجود نخواهد داشت ولی امیدواریم در دور بعدی همه ی نمایندگان استان با صرف آرامش بیشتر و حاشیه ی کمتر به حق خود برسند.

درحالی که حداقل دراین دو دوره ی دسته ۳ که در اصفهان برگزار شده شاهد بودیم مهرشاد پوده از نظر تکنیکی کاملا استحقاق صعود به دسته ۲ را حتی به عنوان نفر اول داشته، باید به این نکته اشاره کنیم که به جز کم تجربگی، دلیل اصلی نرسیدن به این حق چیزی جز پایین تر از حد بودن سطح انضباط و اخلاق این بازیکن و بازیکنان ما نبوده است. برای کمک به جبران این مسائل جزئیات بیشتری از وقایع اتفاق افتاده ذکر نخواهدشد.

مصطفی نورمحمدزاد بازیکن با اخلاق یزدی که در همه ی بازی ها خود شکست خورد به همه درس اخلاق داد و نشان داد که با وجود بازنده بودن می توان در میدان اخلاق برنده بود. امیدواریم و قطعا همین طور هم خواهد شد که این بازیکن و بقیه ی بازیکنان کم حاشیه و خوش اخلاق یزدی از جمله برادران صادقی با ادامه ی این روند به سطوح عالی تنیس روی میز کشور برسند و بازیکنان ما هم از این خوش اخلاقی ها درس بگیرند.

دسته 3 بزرگسالان تنیس روی میز

  

درباره مدیر

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بازگشت به بالا