خانه / مطالب خواندنی / موفقیت به چه قیمتی؟ چه موفقیتی؟

موفقیت به چه قیمتی؟ چه موفقیتی؟

به نام خدا

ضمن تشکر از عزیزانی که تا این لحظه با گذشت کمتر از یک ماه از تاسیس این سایت کمک های شایانی به پیشرفت بازدید ها و به روز بودن سایت کردند وظیفه ی خودم دونستم که بعد از ارائه ی گزارش مختصری چند لحظه وقت ارزشمند شما بازدید کننده ی عزیز خصوصا اهالی تنیس روی میز رو بگیرم.

در این مدت کوتاه تقریبا ۱۵ روزه اتفاقا در رسانه ها اخبار زیادی مرتبط با تنیس روی میز اصفهان منتشر شد و این سایت رو از خلوتی اولیه ش در آورد. اما با همراه شدن تعدادی از شما عزیزان گرمی دیگه ای هم پیدا کرد و انگیزه ی ادامه ی این فعالیت فرهنگی ورزشی ده چندان شد. به اطلاع شما می رسونیم که به هیچ وجه قصد نداریم مطالب مورد پسند شخصی رو به سایت اضافه کنیم یا خدای نکرده با نظر شخصی باعث تحقیر یا تکریم کسی که شایسته ی اون نباشه بشیم. قطعا از اطلاعات به روز یا مقالات مفید شما استفاده و در سایت منتشر خواهیم کرد. اما در این چند روز رتبه ی سایت با توجه به بازدید و استقبال خوبی که شد و ابزارها و هزینه هایی که استفاده شد بهبود خوبی هم پیدا کرد و در جستجوهای موتور های جستجوگر برتر به صفحات اولیه صعود کرد که  بازهم باعث خوشحالیست. این از گزارش اولیه!

اما بریم سر اصل مطلب. انگیزه ای که اصلا باعث ایجاد این سایت شد.؟ اهالی و علاقه مندان هر ورزشی بهتر از من میدونند که چقدر حاشیه زیاد شده و بعضی مواقع باید لابه لای حاشیه ها دنبال اصل ورزش وهدفش گشت. واقعا برای چی ورزش می کنیم؟ ۳ یا ۶ یا بیشتر نوبت توی هفته تمرین می کنیم که اظهار قدرت کنیم و زورآزمایی کنیم؟ خب حیوانات توی جنگل هم همین کار رو می کنند. قطعا این هدف والای ورزش که اولیای ما بهش توصیه کردند نیست. زیاد مقدمه چینی نمی کنم. قصد شعار دادن هم ندارم. بسیاری از ما اصلا وقت نکردیم که فکر کنیم هدفمون از ورزش و تمرین کردن چیه. مخصوصا ما پینگ پنگی ها که خواسته یا ناخواسته ورزش با فرهنگ ها رو انتخاب کردیم باید حتما تکلیفمون با خودمون مشخص باشه. توی روزها و ماه ها و سال های اخیر به نظر من حاشیه ها و بی اخلاقی ها و ضایع کردن حقوق متقابل توی بازی هرروز بیشتر و پیچیده تر شده که کمتر نشده. معدود بازیکنانی رو سراغ داریم که بعد از تلاش از صمیم وجود برای پیروزی با رفتار جوانمردانه، حتی درصورت شکست و حتی با وجود تقصیر داور بدون هیچ اعتراضی بعد از تحسین بازی خوب حریف مسابقه رو ترک می کنند. البته ماهیت این ورزش عصبی کننده هست ولی به نظر من این توجیه خوبی برای خیلی از رفتارها نیست. از اونجا که با راه اندازی یک سایت صرفا خبری هیچ احساس مفید بودنی نمی کنم و قصد و هدف اصلی من از طراحی این سایت بهبود فنی و فرهنگی تنیس روی میز با همدیگه ست سعی دارم با مشورت شما این سایت رو به کانون فرهنگی و آموزشی! تنیس روی میز مخصوصا برای اصفهان تبدیل کنم. لذا به اطلاع شما مخاطب عزیز می رسونم از این به بعد بعضی از خبرها شامل ضمیمه ای به صورت حاشیه خواهد بود که قطعا نیازمند هم فکری شما و شاهدان وقایع خواهد بود و از شما علاقه مند به پیشرفت تنیس روی میز صمیمانه خواهشمندم با هم فکری و کمک در پرمحتوا کردن سایت و نشان دادن واقعیت وقایع تنیس روی میز استان به پیشرفت این ورزش کمک کنید.

یکی از ایده های مورد نظر من برای فرهنگ سازی به این شرحه : با این که یکی از هیئت های تنیس روی میز فعال کشور رو در اختیار داریم متاسفانه در لیگ کشور و دسته های بالای کشور به نسبت بازیکنان فعال استان بازیکن طراز اول نداریم و ان شاء الله به زودی خواهیم داشت. ولی مساله ی نگران کننده به نظر من همینجا شروع میشه. تنیس روی میز استان اصفهان امروز به محمد فرقدانی بازیکن بزرگ، باارزش و با اخلاق استان که توی سطح اول کشور بازی می کنه شناخته میشه. ولی آیا واقعا میانگین سطح اخلاق بازیکنان دسته یک استان با ایشون برابری میکنه؟ به نظر من نه. حالا مساله ی نگران کننده چیه؟ به نظر من باید بترسیم از فردا که بازیکنان ما از نظر فنی به سطح اول کشور برسند و از نظر اخلاقی نه. قصد کاردرست جلوه دادن دیگران رو ندارم ولی مسابقات دسته سه که چندی پیش با میزبانی اصفهان برگزار شد نشون داد که باید اخلاق بازیکنان برای ما دغدغه ی خیلی مهم تری باشه چون سطح اخلاقی و فرهنگی بازیکنان استان های دیگه بهتر از بازیکنان ما بود(منظورم نمایندگان ما در دسته۳ نیست) وعکس العمل های اخیر مسئولین هیئت استان به خوبی این نگرانی رو نشون داده. و پیش بینی می کنم که اگر جلوی این روند گرفته نشه به زودی بازیکنان اصفهان به خطای سرویس عمدی، حرفه ای گری در تخریب حریف یا هر چیز دیگه ای دور از اصل ورزش شناخته خواهند شد و اون روز یادمون خواهدافتاد که چه بلایی به سر عمر ورزشی شخص و جامعه ی تنیس روی میز ما اومده. روزی که همه از همدیگه این رفتارها رو یاد گرفته باشند و توی این رفتارها از همدیگه سبقت بگیرند. تنیس روی میزی ها آگاه باشید که با ترویج و تقلید چنین رفتارهایی تمام زندگی خودتون رو تباه خواهید کرد. اعتیاد فقط به مواد مخدر نیست. اعتیاد به ضایع کردن حق مخاطب چه در مسابقه چه زندگی دنیا و آخرت شما رو نابود خواهدکرد. فکر نکنید با یکی دوبار انجام چنین کارهایی به اون عادت نخواهید کرد. و تعجب می کنم از بعضی بازیکنان که در حضور فرزند یا خانواده ی خودشون چنین رفتارهایی رو مرتکب میشن. یعنی چنین کاری به ذاتشون ملحق شده و اصلا این حرفه ای گری ها یا به نظر من ضایع کردن حق حریف رو نه تنها گناه، کمترین خطا تصور نمی کنند. خیلی آدم معتقدی نیستم ولی سعی خواهم کرد جلوه ی واقعی این کارهای زشت رو به کمک شما روشن کنم تا آینده ی پاک تری برای زندگی و ورزش این جامعه رقم بزنیم. و تصمیم دارم از این به بعد به جای صحبت کردن در لفافه صریحا نام  و نوع رفتار بازیکنان خاطی رو ذکر کنم که جامعه ی بازیکنان و داوران با ایشان و رذایل اخلاقیشون آشنا بشن و رفتار یا شخصشون به تدریج جامعه ی تنیس روی میز رو ترک کنند تا الگوهای بداخلاقی کمتر بشن و به تدریج میانگین فرهنگ و اخلاق بازیکنان بهتر بشه. در این مورد و ایده هایی از این قبیل از همفکری شما مخاطب عزیز استقبال خواهیم کرد. با ما از طریق isfahan.tt@gmail.com در ارتباط باشید.

باز هم از کسانی که تا امروز همکاری و هم فکری کردند خیلی خیلی تشکر می کنم و برای تنیس روی میز استان آینده ای خوب و با فرهنگ و نمونه رو آرزو می کنم.

  

درباره مدیر

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بازگشت به بالا