خانه / اخبار / عجایب خلقت!
عجایب خلقت!

عجایب خلقت!

در جریان وقایع قبل و هنگام برگزاری مسابقات انتخابی دسته یک بزرگسالان “نجف آباد!” وقایع جالبی اتفاق افتاد که اطلاع از آن ها خالی از لطف نیست. از دیگر گزینه ها برای قرار گرفتن در تیتر این نوشته می توان به “دیو چو بیرون رود، خودبخود فرشته در نیاید” و یا “سید دوران کودکی من” و “قدم مهمان، روی چشم دوستان” بود که فعلا تا اطلاع ثانوی قصدی برای صحبت در برخی از این زمینه ها نیست.

اولین موردی که جای بحث زیادی دارد بخشنامه ی این مسابقه و به طور کلی دلیل برگزاری یک مسابقه ی دسته یک است. قطعا داوران درجه ۱ به بالا استحضار دارند که یک بخشنامه باید شامل چه مواردی باشد مگر این که … . در بخشنامه ای که هیئت شهرستان نجف آباد برای این مسابقات منتشر کرد، درعین ناباوری هیچ نشانی از تعداد بازیکنان انتخابی نبود. هیچ بازیکنی از امتیازات مسابقات قبل برخوردار نبود و به شکل نامعلومی بازیکنانی که بیش از ۶ ماه یا حتی یک سال بود که در هیچ مسابقه ی انفرادی ای شرکت نکرده یا به مقامی نرسیده بودند در راس اولیت ها قرار گرفتند. نکته ی جالب توجه دیگر این بود که رسول یوسفان که بدون شک نفر اول نجف آباد بوده و در رنکینگ استان در جایگاه ششم و در آخرین دور دسته یک در جایگاه هفتم قرار گرفته و در این دسته حضور دارد، در مسابقات انتخابی شرکت کرد و اثری از انتساب در بخشنامه و در عمل دیده نشد. اما از همه بدتر و ناامید کننده تر ذکر نشدن تعداد بازیکنان انتخابی و تعیین این موضوع در دقیقه ی آخر بود. پیش از برگزاری مسابقه همه براساس حدث و گمان تعداد را ۱۰ یا ۱۲ نفر پیش بینی کردند درحالی که این عدد درنهایت به ۸ نفر تبدیل شد. و با غیبت یک بازیکن بسیار متعصب! و پیگیر! به ۷ نفر تبدیل شد. بازیکنان باتجربه مستحضر هستند که یک دسته یک با ۸ یا احیانا ۷ نفر اصلا خصوصیات یک دسته یک ایده آل را نخواهد داشت. و قطعا یک بازیکن با طرز فکر نه چندان آماتور! از قبل باید با شناخت حریفان، پیش بینی و تصویرسازی به یک مسابقه پا بگذارد نه این که در لحظه ی آخر با خیل کثیری از عجایب پیش بینی نشده و نادر مواجه شود.

نکته ی دوم و غیر حرفه ای ترین و سطح پایین ترین موردی که در این مسابقه افتاد توپ مسابقه بود. یکی از مواردی که از اصلی ترین پارامترهای یک بخشنامه ی برگزاری مسابقه است توپ مسابقه است. دومین نکته ای که در بخشنامه یا اطلاعیه یا … نبود نوع و مارک توپ مسابقه بود. و نبودن توپ در بخشنامه در استان و کشور اصلا موضوع غیر عادی ای نیست. موضوع اینجاست که متاسفانه در این مسابقه ۲ نوع توپ سه ستاره ی Double Happiness و Double Fish استفاده شد که تفاوت زیادی دارند و از این بسیار زننده تر و بدتر و غیرقابل توجیه تر استفاده از توپ نامشابه به عنوان جایگزین توپ شکسته در یک مسابقه ی حساس بود و وقتی قبل از گرم کردن با توپ جدید و ادامه ی بازی اعتراض بازیکن را به همراه داشت مسئول برگزاری جوابی در این حد منطقی مرحمت فرمودند: “ما همین رو داریم میخوای بخواه نمیخوای نخواه”. متاسفانه در ادامه ی مسابقات در مرحله ی دوره ای از توپ دونیک هم در کنار دو توپ قبلی به سلیقه ی برخی حضرات استفاده شد. و در مسابقات جام رمضان امسال (کوربیلن) علاوه بر این سه نوع توپ، توپ دوستاره ی DHS هم استفاده شده بود. در پایان این قسمت سوال اینجاست که آیا کمترین حق یک بازیکن بعد از دادن ورودیه ی یک مسابقه انتظار یک دست بودن توپ های مسابقه و نگرفتن چنین جواب های غیر منطقی ای نیست؟

و نکته ی سوم این که برای شرکت در این مسابقه هیچ حوزه و منطقه ای در بخشنامه و اطلاعیه مشخص نشد و بازیکنان از هرکجا که باخبر شده بودند برای شرکت در این مسابقه تشریف فرما شده بودند که این مساله اعتراض بسیاری از بازیکنان را به همراه داشت اما به دلایلی، مسئولین از همه ثبت نام کرده و بازیکنان همشهری را به این صورت توجیه کردند که صحیح نیست از شرکت کردن کسانی که از راه دور تشریف آورده اند جلوگیری کنند. درحالی که با تغییر نام این مسابقات به مسابقات تشویقی یا به هزار راه می توان در صورت غیر منطقی بودن این تصمیم آن را درست جلوه داد، سوال اینجاست که واقعا چه کسانی می توانند عضو دسته یک یک شهرستان باشند؟ کسانی که برای این شهرستان و در تیم این شهرستان بازی خواهند کرد؟ کسانی که در سالن های این شهرستان تمرین می کنند؟ هرکس بدون هیچ محدودیتی فقط به شرط پرداخت ورودیه؟ پس دلیل وجود دسته یک بزرگسالان استان چیست؟

در مسابقات تشویقی قبلی همین بازیکنان تشریف فرما شده بودند ولی به خاطر ماهیت تشویقی آن مسابقات از این موضوع صحبتی نشد. اما به دلیل این که اکثریت بازیکنان توقع داشتند این مسابقات داخلی باشد سوالات، انتقادات و شبهه های موجود با صدای بلندتری مطرح شد که شاید موثر و مفید واقع شود.

  

درباره مدیر

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بازگشت به بالا