خانه / اخبار / ضرغامپور : تعویق انداختن مسابقات دسته برتر بهترین تصمیم ما بود

ضرغامپور : تعویق انداختن مسابقات دسته برتر بهترین تصمیم ما بود

دبیر کمیته مسابقات فدراسیون تنیس روی میز گفت: با توجه به شرایط موجود به تعویق انداختن رقابتهای دسته برتر بهترین تصمیمی بود که می توانستیم در جلسه کمیته فنی بگیریم

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران ، داریوش ضرغامپور در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: سر مربی تیم ملی از رئیس کمیته مسابقات فدراسیون خواسته بود که تا قبل از تاریخ ۱۰ شهریور مرحله اول رقابتهای دسته برتر را برگزار کنیم . ما هم چاره ای نداشتیم جز اینکه تاریخ ۹ و ۱۰ شهریور را برای برگزاری مسابقه برگزینیم.

وی ادامه داد: اما این تاریخ همزمان شد با حضور پوریا عمرانی در پیکارهای قهرمانی جوانان آسیا در جلسه کمیته فنی این موضوع ر بررسی کردیم که عمرانی برای تیم ایران به مسابقات قطر رفته است و غیبت وی در رقابتهای رده بندی دسته برتر که حکم انتخابی تیم ملی را دارد و امتیاز آن نیز محسوب میشود به ضرر وی خواهد بود و حقش نیست.

ضرغامپور تصریح کرد: اگر در این مسابقه شرکت نمی کرد در مجموع برای انتخاب شدن در تیم ملی بزرگسالان امتیاز کم می آورد اگر هم امتیازات مسابقات دور قبل را برایش حساب می کردیم به ضرر سایر بازیکنان میشد پس بهترین راهی که پیش روی ما قرار گرفت این بود که رقابتهای دسته برتر را به تعویق بیندازیم تا تمامی بازیکنان امکان حضور پیدا کنند.

دبیر کمیته مسابقات فدراسیون تنیس روی میز در پاسخ به این پرسش که تاریخ مسابقات آسیایی از ابتدا مشخص بود چرا برنامه ریزی رقابتهای دسته برتر را همزمان با آن انداختند گفت: این خواسته ابراهیم علیدخت سرمربی تیم ملی بود که هر چه زودتر و تا قبل از دهم شهریور ماه مرحله اول رقابتهای انتخابی را برگزار کنیم چاره ای نداشتیم جز این که به خواسته وی توجه کنیم.

ضرغامپور در خصوص علت غیبت علیدخت به عنوان دبیر کمیته فنی در جلسه کمیته فنی اذعان داشت: علیدخت به خاطر مشکلی که برایش پیش آمده بود نتوانست خود را به جلسه کمیته فنی برساند تصمیمی که ما در خصوص به تعویق انداختن مسابقات دسته برتر گرفتیم دسته جمعی بود و مشکلی در این بار وجود ندارد.

شرح: البته شاید برای برخی از بازیکنان مثل آقایان مهران احدی و پوریا عمرانی این خوشحال کننده ترین تصمیم باشد که باعث حضور و شانس آن ها برای انتخاب در تیم ملی شد و شاید در مدیریت غیر ورزشی هم بهترین مدیریت بحران بوده باشد، ولی در مدیریت ورزشی عقل سلیم ایجاب می کند که برای مسخره نشدن بازیکنان حرفه ای تصمیم گیری و اطلاع رسانی خیلی خیلی قبل تر از این صورت گرفته باشد. متاسفانه در حال حاضر رفتارهای مدیران تنیس روی میز منتقد جدی و ناظر قدرتمندی ندارند که درصورت اشتباه جلوی تکرار اشتباهات را بگیرند. همین باعث می شود که هرازگاهی حقوق فرد یا افرادی پایمال شود و صدای کسی به جایی نرسد. شاید سرکوب شدن انتقاد امثال افشین نوروزی مدیریت کشوری تنیس روی میز ما را دچار چنین وضعیتی کرده باشد. بعدا به راحتی چنین تصمیماتی مدیریت کردن شرایط خوانده خواهدشد و درحالی که کسی از ترس محرومیت اعتراضی نخواهدکرد، بازهم این تصمیمات تکرار خواهدشد. مطمئنا از قبل زمان مسابقات آسیایی مشخص و نبودن پوریا عمرانی در این زمان برای همه معلوم بود و چیز جدیدی نیست که حالا به خاطرش زمان مسابقات تغییر کرده. و چه بسا عدم آمادگی مهران احدی در این امر دخیل بوده باشد که در این صورت وای به حال تنیس روی میز ایران. قطعا با این اتفاق برنامه های بسیاری از بازیکنان به هم ریخته که تنها احمدی فر و اخلاق پسند جرات کرده اند از این بابت ابراز نارضایتی کنند. امیدواریم با تغییر رویکرد خودرای و بسته ی برخی مسئولین و مهیا کردن شرایط انتقاد منصفانه جلوی تضییع حقوق بازیکنان گرفته شود. مطمئنا برترین های تنیس روی میز نسبت به بسیاری از ورزش ها ضریب هوشی و درک و شعور بیشتری دارند و با چنین کلمات و استدلال هایی قانع نخواهند شد.

برای محمد فرقدانی ملی پوش سابق و یکی از پرافتخارترین، شایسته ترین و با اخلاق ترین بازیکنان استان اصفهان (که او هم حقش در سال گذشته ضایع شد و مسئولین فدراسیون برخلاف قول خود فرصت مجدد انتخاب شدن در تیم ملی را به او ندادند) در این مسابقات آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

  

درباره مدیر

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بازگشت به بالا