خانه / اخبار / رقابت های دسته ۲ انفرادی بزرگسالان کشور به پایان رسید

رقابت های دسته ۲ انفرادی بزرگسالان کشور به پایان رسید

پرونده رقابت های انفرادی دسته دو بزرگسالان با معرفی نفرات برتر بسته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران، رقابت های انفرادی دسته دو بزرگسالان با حضور یازده راکت به دست ظهر امروز با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

در این رقابت ها که داریوش ضرغامپور سرداوری آن را بر عهده داشت شایان ملکی توانست سکوی نخست این رقابت ها را از آن خود کند.اکبر بهمنی از خوزستان نیز به نائب قهرمانی رسید و علیرضا ملارجبی از همدان به عنوان سومی این دوره از رقابت ها بسنده کرد.

آرمان حاجی ئی، روح الله شیشه گرها، محمود ریزبند، محمد امین حنطه، محمد گروسی زاده، علی جابری، ایمان گلشاهی و پویان پاک نژاد نیز عناوین چهارم تا یازدهم را به دست آوردند.

گفتنی است کمک سر داوری این دوره از رقابت ها بر عهده ی محمود همت و داوری این مسابقات بر عهده ی کاظم ریوندی، نصرت الله شاملو، کیامرث ساجی، محمد علی احمدی، بهزاد مرندی، علی خان محمدیان، مهدی حسینی و مجید آرازخانی بود.

لازم به ذکر است سروش امیری نیا و متین لطف الله نسبی به دلیل اعزام تیم ملی به رقابت های آسیایی در دسته دو باقی ماندند و در صورت تصویب کمیته فنی نفرات هفتم و هشتم نیز در دسته دو باقی خواهند ماند. نفرات نهم تا یازدهم به همراه مسعود یعقوبی که در این رقابت ها غایب بود به دسته ۳ سقوط کردند.

منبع: وبسایت فدراسیون تنیس روی میز irttf.ir ،با اصلاح غلط غلوط ها

توضیح اضافه تر : بنابراین شایان ملکی، اکبر بهمنی، علیرضا ملارجبی و آرمان حاجی ئی به دسته یک صعود کردند که صعود آرمان حاجی ئی که به تازگی در اصفهان از مسابقات آزاد به دسته ۳ راه یافته بود به دسته یک می تواند یکی از جالب ترین اتفاقات این دوره از مسابقات باشد. سروش امیری نیا هم که یک ماه پیش به دسته ۳ اضافه شده بود و با کسب مقام اول به دسته ۲ راه یافته بود در دسته ۲ ماندنی شد که شاید او هم می توانست با توجه به درخشش در دسته ۳ مانند حاجی ئی جزء صعود کنندگان به دسته ۱ باشد. محمد امین حنطه نماینده ی شایسته ی استان اصفهان هم که هنوز با روزهای اوج خود کمی فاصله دارد و در دور قبل از دسته یک به دسته دو سقوط کرده بود به مقام هفتم رسید و به احتمال زیاد در این دسته باقی خواهد ماند. علی جابری، ایمان گلشاهی، پویان پاک نژاد و مسعود یعقوبی به دسته ۳ سقوط کردند. یکی از نکات جالب توجه حضور دو بازیکن چپ دست بین بازیکنان صعود کننده (شایان ملکی و اکبر بهمنی) است که تعداد و نسبت بازیکنان چپ دست را در دسته های بالای کشور به خوبی نشان می دهد. بیش از نصف بازیکنان دسته برتر کشور چپ دست هستند و تعداد چپ دست های دسته یک و دو هم کم نیست.

  

درباره مدیر

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بازگشت به بالا