خانه / اخبار / حکم محرومیت قطعی شش ماهه ی پوده ابلاغ شد
حکم محرومیت قطعی شش ماهه ی پوده ابلاغ شد

حکم محرومیت قطعی شش ماهه ی پوده ابلاغ شد

حکم شش ماهه ی محرومیت مهرشاد پوده به دلیل رفتارهای صورت گرفته در رقابت های دسته ۳ بزرگسالان کشور ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تنیس روی میز اصفهان به نقل از سایت هیأت تنیس روی میز استان اصفهان، کمیته انضباطی حکم کمیته انضباطی مهرشاد پوده را اعلام کرد. در این حکم مهرشاد پوده به ۶ ماه محرومیت قطعی از حضور در کلیه تمرینات و مسابقات استان و کشور به عنوان بازیکن، مربی و سرپرست محکوم شد. متن حکم به شرح ذیل می باشد:

جناب آقای مهرشاد پوده

با سلام؛ احتراماً پیرو گزارش سرداور مسابقات دسته ۳ کشور و گزارش ناظر مسابقات دسته یک استان و گزارش سرپرست تیم جوانان و امید اصفهان محرومیت تعلیقی شما به محرومیت قطعی مبدل و به مدت شش ماه از حضور در میادین ورزشی؛ اعم از تمرینات، مسابقات کشور و استان به عنوان بازیکن و مربی و سرپرست و غیره محروم می­ باشید؛ این حکم قطعی بوده و قابل تجدیدنظر نمی باشد؛ اجرای این حکم از تاریخ ۹۲/۸/۷لازم الاجرا است.

توضیح بیشتر: پیش تر مهرشاد پوده به دلیل بی احترامی به مسئولین برگزاری مسابقات جام رمضان شش ماه محرومیت تعلیقی داشت که پس از گزارش مسئولین برگزاری رقابت های دسته ۳ بزرگسالان کشور (داریوش ضرغام پور) به هیئت استان به محرومیت قطعی و غیرقابل تعلیق تبدیل شد.

نکته ی قابل توجه اینجاست که چرا خود ایشان در حین برگزاری مسابقات به خود اجازه ی این برخورد را ندادند و این که اجازه دادند همه ی اتفاقات بیفتد و پس از آن به صورت غیابی و دادن گزارش اعمال نظر کنند. جالب تر این که در مسابقات دسته ۳ پوده بابت این رفتارها با جریمه ی آنچنانی از سوی داوران با شهامت و به اصطلاح بین المللی مسابقات مواجه نشد و حتی داوران از دادن یک کارت به او خودداری می کردند. در حالی که یکی از فلسفه های کارت های رنگی داوران آرام کردن بازیکنان است، این دوستان باشهامت، با خودداری از این کار خود را از حمله ی لفظی احتمالی تماشاگران بعضا نه چندان با فرهنگ میزبان درامان نگه داشتند! اما دلیل این شهامت فقط این نیست. اخیرا در بین داوران (خصوصا بین المللی) باب شده که از ۱۰۰ متری با چشمان تلسکوپی خود خطای سرویس تشخیص می دهند، تشخیص می دهند که بازیکن مستحق اخطار و کارت داور است و … اما معلوم نیست چرا تا پشت میز تشریف می برند فقط کار کنتور را انجام می دهند و فقط شماره می اندازند. در مسابقات دسته های کشور این موضوع بی دلیل هم نیست. در مسابقات دسته های کشور این قانون وضع شده که مثل مسابقات تیمی هر کارتی که یک بازیکن دریافت کند تا بازی آخر (مثلا در این مورد بازی پانزدهم!) با بازیکن باقی خواهد ماند و درصورتی که دوباره رفتار ناشایستی مرتکب شود جریمه ی بعدی (مثلا کارت زرد و قرمز یک امتیازی) دریافت می کند. این موضوع اما بیشتر از این که باعث کنترل بازیکنان شده باشد باعث کنترل داوران شده! به طوری که بسیاری داوران از دادن کارت های خود به بازیکنان اجتناب کرده و بسیار بیشتر از حد معقول با آنها مدارا می کنند. و این یعنی (با عرض پوزش) بازیکن سالاری احمقانه. دلیل دیگر این است که سرداور مسابقه اقتدار کافی نداشته و فورا پس از اعتراض بازیکن حق را به او می دهند، و صرفنظر از جزئیات بسیار زیاد دیگر که از ذکر آن ها خودداری می کنیم، شان خود را تا جایی پایین می آورند که بعضی بازیکنان ایشان را به اسم کوچک صدا زده و با ایشان درددل می کنند!

خلاصه این که با یک کارت زرد یا حتی اخراج از کل مسابقه پس از شکستن چوب یا هریک از اتفاقات صورت گرفته، از چنین اتفاقی که ضرر تنیس روی میز استان و این بازیکن را درپی خواهدداشت پیش گیری می شد و موضوع به شکل معقول تر و آموزنده تری حل و فصل می شد. هرچند که این محرومیت، خود می تواند بزرگترین درس برای این بازیکن و عبرت سایرین باشد.

  

درباره مدیر

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بازگشت به بالا