خانه / اخبار / نکات جالبی از مسابقات دسته برتر کشور
نکات جالبی از مسابقات دسته برتر کشور

نکات جالبی از مسابقات دسته برتر کشور

با توجه به رویکرد جدید این وبسایت، دراین نوشته به نکات جالبی از دسته برتر کشور اشاره می کنیم که در سایر سایت های خبری و تحلیلی کمتر به آن پرداخته شده است.

از نکات جالب مسابقات دسته برتر کشور، همانطور که گفته شد، کسب مقام های برتر توسط برادران عالمیان بود که با اختلاف نسبت به سایرین و با اقتدار به آن دست پیدا کردند. اما نکته ی جالب توجه این که محمد فرقدانی بازیکن شایسته ی اصفهانی موفق شد مقابل نیما عالمیان به برتری ۳ بر ۲ برسد. در حالی که در فینال لیگ گذشته، در حالی که در یک بازی دیدنی و در گیم پایانی در مقابل نیما عالمیان با ۳ امتیاز اختلاف جلو بود، نتیجه را در نهایت واگذار کرد. در این بازی اما محمد فرقدانی موفق شد ناکامی فینال لیگ گذشته را جبران کرده و پیروزی ارزشمندی را برای خود به ارمغان بیاورد.

اما یکی از اتفاقات جالب دیگر این مسابقات درخشش محمدرضا اخلاق پسند بازیکن با اخلاق کشورمان بود که بعد از شرایط نامناسبی که برای او ایجاد شده بود، موفق شد به شکل تحسین برانگیزی از عناوین گذشته ی خود دفاع کرده و شایستگی خود را بار دیگر به همه اثبات کند. پیش از این افشین نوروزی هم پس از طی وضعیت مشابهی موفق شد با اراده ی قوی و فراموش کردن رویدادهای گذشته به سطح اول کشور بازگشته و در ترکیب تیم ملی جای خودرا تثبیت کند و با پیروزی هایی که برای تیم ملی کسب کرد به خوبی ارزشمندی خود را به همه ثابت کرد. از دلایل موفقیت اخلاق پسند، ضمن اراده و اخلاق قوی، می توان به حضور در دسته یک و آمادگی بیشتر برای این مسابقات هم اشاره کرد.

اما این بار متاسفانه واحد مالمیری که مدت زیادی بود در این سطح مسابقه نداده بود با شکست مقابل بازیکنانی مثل امین میرالماسی از ادامه ی مسابقات پس از ۵ دور انصراف داد و به دسته یک سقوط کرد. امیدواریم این بازیکن خوش استیل هم پس از طی شرایط مشابه بتواند به اوج آمادگی و سطحی که شایستگی آن را دارد و سالها برای آن تلاش کرده برسد.

اما بعد از مدتی، دوباره سلطنت چپ دست ها به تنیس روی میز کشور پررنگ تر شد. در رده بندی نهایی این مسابقات، مجددا ۳ نفر از ۴ نفر اول چپ دست هستند که همان یک راست دست هم برادر نوشاد عالمیان و به نوعی یک “آنتی چپ دست!” به حساب می آید.

و نکته ی آخر این که شاید بعد از چندین دور، در این دوره شاهد یک “دسته ی برتر” کامل بودیم و جمعِ نفرات برتر کشور در این دسته جمع بود. امیدواریم با بازگشت امیدواری و تدبیر به جمع بازیکنان و مسئولین ورزش و خصوصا تنیس روی میز کشور، شاهد ازبین رفتن آفت اصلی امروزه ی  ورزش که بی انگیزگی و ناامیدی است باشیم.

  

درباره مدیر

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بازگشت به بالا