خانه / اخبار / از یک مصاحبه ی تند اعتراض آمیز تا محرومیت شش ماهه

از یک مصاحبه ی تند اعتراض آمیز تا محرومیت شش ماهه

روز ۲۳ شهریورماه یوسف سلیمانی نفر سوم رنکینگ بزرگسالان استان، دارای سابقه ی عضویت در تیم ملی، دبیر فعلی هیئت درچه، عضو سابق باشگاه ذوب آهن اصفهان و مدیر سابق بازرگانی تولیدی تکابی طی یک مصاحبه ی تند علیه هیئت تنیس روی میز استان، ریاست و بسیاری از عملکردهای این هیئت را زیر سوال برد. امروز اما حکم محرومیت شش ماهه ی سلیمانی از کلیه ی فعالیت های ورزشی به مدت شش ماه ابلاغ شد.

یوسف سلیمانی در این مصاحبه که مشخصا پس از تغییر رئیس هیئت تنیس روی میز درچه انجام شده و نشان می دهد که او دل پری از هیئت استان دارد با اشاره به موارد زیادی عملکردهای هیئت استان را زیر سوال برد. بسیاری از این اتفاقات که به عقیده ی مولف این سایت خیلی از آن ها قابل دفاع هستند هیچ ارتباطی به نامبرده ندارند و صحبت و اعتراض در این موارد می بایستی به روش های دیگری مطرح می شد. اما از طرف دیگر و با وجود این که به احتمال زیاد محرومیت صادر شده از نظر قانونی صحت داشته باشد، نمی توان تمام این گفته ها را نادیده گرفت. مواردی از جمله تمرین کردن بانوان و آقایان به طور همزمان و یا حتی درمقابل یکدیگر که از طرف هیئت استان انکار شده اتهام کمی نیست و درصورت اثبات می تواند برای هیئت کنونی تبعات بدی داشته باشد. شاید از نظر یک بازیکن معمولی و سالم چنین اتفاقی یک امر طبیعی باشد ولی درصورت اثبات شدن یا نشدن ادعاهای کاملا متناقض دوطرف برای فردی که صحبتش تکذیب خواهدشد احتمالا خیلی گران تمام خواهد شد. از نظر همزمانی با اتفاقات همه ی بازیکنان و مسئولین شاهد هستند که تلاش زیادی شد که مسابقات سریع تر به پایان برسد و شاید اصلا انتخاب چنین تاریخی مناسب نبوده باشد ولی قطعا انتظار این که انتخابی و رده بندی دسته یک بزرگسالان یک روزه انجام شود کاملا غیر واقع بینانه است. در عین حال انتخابات تا ساعات پایانی شب ادامه داشت و بعید است چنین مسابقه ای که قبل از ظهر به پایان رسید و برخلاف همیشه بیشتر مسئولین در اختتامیه ی آن غایب بودند لطمه ای به جایی وارد کرده باشد و بیان چنین موضوعی فقط میل به دامن زدن به اختلافات و تحقیر طرف مقابل ویا خارج شدن کنترل کلام از دست ایشان و ناراحتی زیاد را نشان می دهد. موضوع دیگری که بازهم بعید است ارتباطی به شاکی داشته باشد برگزاری اردوی تیم ملی جوانان در ایام محرم است و به همان اندازه نابجا و بی معنا توجیه ریاست هیئت استان و تلاش برای رفع سوء تفاهم. از ابتدا مشخص است که تمرین به خودی خود در ایام سوگواری و اعیاد مذهبی هیچ منعی ندارد و عزاداری مستحب است نه واجب. با گفتن این عبارت ها فقط و فقط به اسلام و اعتقادات خالص ضربه وارد خواهد شد. چه لزومی دارد بازیکنان برتر کشور به اجبار در مراسم عزاداری شرکت کنند یا کرده باشند؟

مورد دیگر که پاسخ آن روشن است اخذ ورودیه ی مسابقات و داوران سطح پایین است. جناب آقای سلیمانی، آیا خود شما حاضر هستید با مدرکی حتی در حد درجه ۳ با ۲۰ هزار تومان یک صبح تا شب قضاوت کنید؟ بدون بودجه چه انتظاری از هیئت دارید؟ وقتی بیشتر داوران سطح اول استان با این مبالغ حاضر به همکاری نیستند شما راه حل بدهید.

در پایان فقط باید گفت که متاسفانه به دلیل فشارهای روحی و روانی و افزایش اختلافات بین آقایان تکابی و سلیمانی که دو دوست صمیمی بوده اند و امیدواریم در آینده هم باشند چنین اتفاقاتی افتاده و به نظر مولف این سایت این اتفاقات دو منشا دارد:

۱- تغییر ریاست هیئت درچه و اختلافات سلیقه ای این دو نفر

۲- فشارهای روحی زیاد وارد شده به یوسف سلیمانی بازیکن ارزنده ی استان از طرف های مختلف از جمله نتیجه گیری های کمتر از انتظار در سال های گذشته، بی تکلیف بودن بازیکنان بزرگسال استان در این سطح در یکی دوسال گذشته بعد از منحل شدن تیم ذوب آهن و افزایش اختلاف با ریاست هیئت که شاید یکی از دلایل این موضوع افزایش نسبی خودرای بودن و عدم پاسخگویی مناسب هیئت به انتقادات باشد.

در پایان امیدواریم با جایگزینی مدیران لایق دولت تدبیر و امید و جبران بی لیاقتی های گذشته و حذف افراد بی کفایت زمینه برای پویایی دوباره ی این رشته ی ورزشی در همه ی رده های سنی به صورت برابر فراهم شود و اهالی این رشته بتوانند با شهریه ها، ورودیه ها و هزینه های کمتر و دغدغه های کمتر فعالیت خود را دنبال و برای کشور عزیزمان افتخار آفرینی کنند.

  

درباره مدیر

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بازگشت به بالا